«Η κοινωνία σε θέλει να είσαι απλώς ένα φωτοαντίγραφο, ποτέ ένα πρωτότυπο» Όσσο

Δευτέρα 7 Μαρτίου 2011

Νίκη στις καθυστερήσεις του Παναιτωλικού

Λίγο πριν συμπληρωθούν τα πέντε λεπτά των καθυστερήσεων που έδειξε ο διαιτητής, από κάθετη μπαλιά του Τζόνσον και κεφαλιά του Θεοδωρίδη ο Στάθης Καραμαλίκης βρέθηκε σε θέση βολής και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, σημειώνοντας το γκολ που αναζητούσε η ομάδα μας σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Γκολ που, έστω και στην εκπνοή, έδωσε τους βαθμούς της νίκης στον Παναιτωλικό, κόντρα στη Βέροια που στάθηκε πολύ καλά στο γήπεδο και κρατούσε την ισοπαλία.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Τσενάμο, Παλαιολόγος, Βούκοβιτς (56’ Καραμαλίκης), Αναστασιάδης, Ετζενγκέλε, Ρότσα, Μουμίν (69’ Δέντσας), Παππάς (46’ Τζόνσον), Μπαϊκαρά, Θεοδωρίδης, Γκούρμα.
ΒΕΡΟΙΑ: Καντιμοίρης, Τσιάτσιος, Οικονόμου (61’ Διαμαντόπουλος), Κουτσοσπύρος, Μπάρμπας, Καλογέρης, Αουρέλιο, Αμανατίδης (74’ Παγώνης), Μπλαζέφσκι (85’ Βεργώνης), Σαμαράς, Γεωργιάδης.
Ο σκόρερ Στάθης Καραμαλίκης ψηφίστηκε ως MVP του αγώνα στην καθιερωμένη ψηφοφορία των δημοσιογράφων
Κόπηκαν 2.485 εισιτήρια
Η ομάδα Νέων του Παναιτωλικού νίκησε στο EMILEON SportCenter με σκορ 6-1 την αντίστοιχη ομάδα της Βέροιας

Αποτελέσματα και Βαθμολογία της Β΄ Εθνικής  της 25ης αγωνιστικής.